Знайти значення виразу: (x - 5)(x² + 5x + 25) - x3 + 6x, якщо x = -1/2 Чрочно помогите ​


Ответы на вопрос

Отвечает Жолобов Костя.

Підставимо значення x = -1/2 в заданий вираз:

(x - 5)(x² + 5x + 25) - x³ + 6x = (-1/2 - 5)((-1/2)² + 5(-1/2) + 25) - (-1/2)³ + 6(-1/2)= (-11/2)(1/4 - 5/2 + 25) + 1/8 - 3= (-11/2)(-49/4) - 23/8= (539/8) - (23/8)= 516/8= 129/2

Отже, значення виразу (x - 5)(x² + 5x + 25) - x³ + 6x при x = -1/2 дорівнює 129/2.