Чисельник звичайного нескоротного дробу на 3 менший від знаменника, а якщо до обох його членів

додати по 10, то значення зробу збільшиться вдвічі. Який це дріб?​

Ответы на вопрос

Отвечает Латышева Женя.

Ответ:

Позначимо чисельник дробу через x, а знаменник - через y. Тоді згідно умови задачі маємо систему рівнянь:

x = y - 3

2(x + 10) = y + 10

Розв'язавши цю систему рівнянь, знаходимо значення x та y:

x = 13

y = 16

Отже, дріб має вигляд (13/16)

Отвечает Шайхутдинов Артур.

Ответ:

Нехай шуканий дріб має вигляд a/b, де a і b - цілі числа. Тоді за умовою задачі маємо таку систему рівнянь:

a = b - 3 (1)

2(a + 10) = b + 10 (2)

Розв'язавши цю систему, отримаємо значення a і b:

a = 7

b = 10

Отже, шуканий дріб дорівнює 7/10.