Розв'яжи задачу, склавши рівняння: Катер за течією за 4 год. проплив таку ж відстань, яку пропливає

за 6 год. проти течії. Швидкість течії річки дорівнює 2 км/год. Обчисли швидкість катера у стоячій воді. Запиши відповідь: Швидкість катера у стоячій воді дорівнює ? Скільки кілометрів всього проплив катер? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ефремов Илья.

Відповідь:

Швидкість катера у стоячій воді дорівнює 10 (км/год). Катер проплив всього 48 кілометрів.

Пояснення:

Давайте розв'яжемо цю задачу. Позначимо швидкість катера в стоячій воді як Vк. Тоді швидкість катера за течією дорівнює (Vк + 2) км/год, а проти течії - (Vк - 2) км/год.

Ми знаємо, що відстань, пройдена катером за 4 години за течією дорівнює відстані, пройденій за 6 годин проти течії. Отже:
4(Vк + 2) = 6(Vк - 2)
4Vк + 8 = 6Vк - 12
2Vк = 20
Vк = 10

Таким чином, швидкість катера в стоячій воді дорівнює 10 км/год.

Усього катер проплив відстань, що дорівнює: 4(Vк + 2) = 4(10 + 2) = 48 (км)