Розв'яжи задачу, склавши рівняння. Катер за течією за 3 год. проплив таку ж відстань, яку

пропливає за 9 год. проти течії. Швидкість течії річки дорівнює 1 км/год. Обчисли швидкість катера у стоячій воді. ДАЮ 25 БАЛЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Павлюк Галина.

Ответ:

4 км/год; 18 км

Объяснение:

Нехай швидкість катера у стоячій воді х км/год. Тоді його швидкість за течією (х+2) км/год, проти течії (х-2) км/год. За 3 год за течією катер пропливає відстань 3(х+2) км, за 9 год проти течіє пропливає відстань 9(х-2) км. За умовою задачі складаємо рівняння:

9(x-2)=3(x+2)

9x-18=3x+6

9x-3x=6+18

6x=24

x=24:6

x=4

3(x+2)=3*(4+2)=3*6=18