Знайдіть корені квадратного тричлена 7x^2+x-3


Ответы на вопрос

Отвечает Сосипатрова Ирина.

Ответ:

x1 = 0.587

x2 =  - 0.73

Объяснение:

7x ^{2}  + x - 3 = 0

Квадратне рiвняння мае вигляд:

ax ^{2}  + bx + c = 0

де

a = 7

b = 1

c =  - 3

Знайдемо дискриминант цього рiвняння:

d = b ^{2}  - 4ac

d = 1 ^{2}   - 4 \times 7 \times ( - 3)

d = 1 + 84 = 85

Знайдемо перший корiнь рiвняння:

x1 =  \frac{ - b +  \sqrt{d} }{2a}

x1 =  \frac{ - 1 +  \sqrt{85} }{2 \times 7 }  =  \frac{ - 1 +  \sqrt{85} }{14}  = 0.587Знайдемо другой корiнь рiвняння:[tex]x2 =  \frac{ - b -  \sqrt{d} }{2a}

x2 =  \frac{ - 1 -  \sqrt{85} }{2 \times 7}  =  \frac{ - 1 -  \sqrt{85} }{14}  =  - 0.73

x1 = 0.587

x2 =  - 0.73

Перевiрка:

Для

x1 = 0.587

7 \times 0.587 ^{2}  + 0.587 - 3 = 0

7 \times 0.344 + 0.587 - 3 = 0

2.411 + 0.587 - 3 = 0

0 = 0

Перевiрка для

x2 =  - 0.73

7 \times ( - 0.73) ^{2}  - 0.73 - 3 = 0

7 \times 0.533 - 0.73 - 3 = 0

3.731 - 073 - 3 = 0

0 = 0

Вiдповiдь:

x1 = 0.587

x2 =  - 0.73