човен пройшов 44км за течією річки і 36км - проти течії і затратив на весь шлях 4 год 36хв. Знайти

власну швидкість човна, якщо швидкість течії річки 2,5км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Головин Дима.

Ответ:

Позначимо швидкість човна як V (км/год). Тоді швидкість руху човна за течією буде V + 2.5 (км/год), а проти течії - V - 2.5 (км/год).

За формулою швидкість = відстань / час, можна записати два рівняння на основі відстані і швидкості:

44 / (V + 2.5) + 36 / (V - 2.5) = 4.6

У даному випадку, треба врахувати, що 4 год 36 хв = 4.6 год.

Спростимо це рівняння:

44(V - 2.5) + 36(V + 2.5) = 4.6(V + 2.5)(V - 2.5)

44V - 110 + 36V + 90 = 4.6(V^2 - 6.25)

80V - 20 = 4.6V^2 - 28.75

4.6V^2 - 80V + 7.75 = 0

З цього квадратного рівняння можна знайти значення V за допомогою формули квадратного кореня або рішення числовим методом. Використаємо останній метод для знаходження значення V.

Застосуємо числовий метод або калькулятор і отримаємо два корені:

V ≈ 14.057 (км/год) або V ≈ -1.743 (км/год)

Отже, власна швидкість човна становить близько 14.057 км/год.