3. Петрик 1 Дмитрик збирають марки. Якщо Петрик віддасть Дмитрикові 50 марок, то в нього залишиться

в 5 разів менше марок, ніж стане у Дмитрика. Скільки марок у колекції кожного хлопчика? розв'язати системою​

Ответы на вопрос

Отвечает Топчанский Арсен.

Позначимо кількість марок у Петрика як x, а у Дмитрика - як y.

За умовою задачі маємо систему рівнянь:

```

y + 50 = 5(x - 50) (Петрик віддає Дмитрикові 50 марок)

x = y + 50 (загальна кількість марок у двох хлопчиків)

```

Розв'язуємо її методом підстановки чи складання, наприклад, підставляємо в перше рівняння вираз для x, отримуємо:

```

y + 50 = 5((y + 50) - 50)

y + 50 = 5y

4y = 50

y = 12.5

```

Отже, у Дмитрика має бути 12.5*5=62.5 марок, а у Петрика - 112.5 марок (якщо він віддасть Дмитрикові 50 марок). Але, оскільки кількість марок має бути цілим числом, то можна заокруглити ці значення до 62 та 113 відповідно. Відповідь: у Петрика 113 марок, у Дмитрика - 62 марки.

Отвечает Ахметова Аделина.

Відповідь:

У Петрика 70 марок у Дмитрика 50 марок

Пояснення: