Два робітники, працюючи разом, можуть виконати завдання за 8 год. Першому для цієї роботи потрібно

на 5 год більше, ніж другому. За скільки годин перший робітник міг виконати цю роботу самостійно?

Ответы на вопрос

Отвечает Лымарев Витя.

Відповідь:

Відповідь: перший робітник міг виконати цю роботу самостійно за 17.86 годин.

Пояснення:

Позначимо час, за який другий робітник виконує роботу, як x годин, тоді перший робітник виконає роботу за x + 5 годин.

Також, з умови задачі, знаємо, що разом вони виконують роботу за 8 годин:

1/(x + 5) + 1/x = 1/8

Перетворимо це рівняння:

8x + 40 + 8x + 40 = x(x + 5)

16x + 80 = x^2 + 5x

x^2 - 11x - 80 = 0

Знайдемо корені цього квадратного рівняння:

x1 = (-(-11) + √(11^2 - 4*(-80)))/(2*1) ≈ 12.86

x2 = (-(-11) - √(11^2 - 4*(-80)))/(2*1) ≈ -6.23

Час повинен бути позитивним числом, тому x = 12.86.

Отже, другий робітник виконує роботу за 12.86 годин, а перший робітник виконає її за x + 5 = 17.86 годин.

Відповідь: перший робітник міг виконати цю роботу самостійно за 17.86 годин.