Дві друкарки працюючи разом можуть набрати деякий текст зв 20 хв. за скільки хвилин може набрати

цей текст можна з друкарок самостійно, якщо одній із них для цього потрібно на 9 хв більше час, ніж інший? ЗАРАНЕЕ СПАСИБО!!! СРОЧНО, ДАЮ 40 БАЛЛОВ!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Русак Александра.

Нехай x - час, за який перша друкарка може набрати текст самостійно, а y - час, за який друга друкарка може набрати текст самостійно. З умови задачі випливає, що 1/x + 1/y = 1/20. Також з умови задачі випливає, що y = x + 9. Підставивши значення y у перше рівняння, отримаємо 1/x + 1/(x+9) = 1/20. Розв’язавши це рівняння відносно x, отримаємо x = 36. Таким чином, перша друкарка може набрати текст самостійно за 36 хвилин, а друга - за 45 хвилин.