Ризниця двох чисел доривнюе 1, а ризниця квадратив цих чисел30. Знайдить ци числа.​


Ответы на вопрос

Отвечает Шляхтина Варвара.

Позначимо перше число як x, а друге число як y.

За умовою задачі, різниця двох чисел дорівнює 1, тобто:

x - y = 1  ---(1)

Також, різниця квадратів цих чисел дорівнює 30, тобто:

x^2 - y^2 = 30  ---(2)

Ми можемо використати формулу різниці квадратів (a^2 - b^2 = (a + b)(a - b)) для спрощення рівняння (2):

(x + y)(x - y) = 30

Замість (x - y) можемо підставити значення 1 з рівняння (1):

(x + y)(1) = 30

Таким чином, ми отримуємо:

x + y = 30  ---(3)

Тепер ми маємо систему рівнянь з двома змінними (1) і (3). Знайдемо значення x та y, вирішивши цю систему рівнянь.

Зі складання рівнянь (1) і (3), отримуємо:

2x = 31

x = 31/2

x = 15.5

Підставимо значення x у рівняння (1):

15.5 - y = 1

y = 15.5 - 1

y = 14.5

Отже, перше число x дорівнює 15.5, а друге число y дорівнює 14.5.