Помогите пожалуйста Олівець і зошит разом коштують 10 грн, а три олівці і один зошит 26 грн.

Скільки коштують два олівці і один зошит?

Ответы на вопрос

Отвечает Давыд Кирилл.

Ответ:

Объяснение:

Позначимо вартість олівця через х, а зошита через у. За умовою задачі маємо такі дві рівності:

1) x + y = 10  (олівець і зошит коштують разом 10 грн)

2) 3x + y = 26  (три олівці і один зошит коштують 26 грн)

Щоб знайти вартість двох олівців і одного зошита, можна розв'язати систему рівнянь методом заміщення або методом складання.

Метод заміщення:

З першого рівняння виразимо x:

x = 10 - y

Підставимо цей вираз у друге рівняння:

3(10 - y) + y = 26

30 - 3y + y = 26

2y = 4

y = 2

Тепер можемо визначити вартість олівця:

x = 10 - y = 10 - 2 = 8

Отже, два олівці і один зошит коштують 2x + y = 2(8) + 2 = 18 грн.

Метод складання:

Для цього потрібно обидві рівності додати, щоб усунути змінну y:

(1) x + y = 10

(2) 3x + y = 26

------------------

4x = 36

x = 9

Тепер можна знайти вартість зошита:

y = 10 - x = 10 - 9 = 1

Отже, два олівці і один зошит коштують 2x + y = 2(9) + 1 = 19 грн.

Отже, вартість двох олівців і одного зошита складає 18 грн за першим методом та 19 грн за другим методом.