За олівець і ручку заплатили 4,5 грн, а за таких же 4 олівці і 3 ручки - 15 грн. Скільки коштує

один олівець і скільки одна ручка? Нехай один олівець коштує х грн, а одна ручка- у грн. Складіть і розв'яжіть систему рівнянь.

Ответы на вопрос

Отвечает Ткалин Дмитрий.

Пусть х грн. - цена карандаша; у грн. - цена ручки.

{х + у = 4,5

{4х + 3у = 15

- - - - - - - - - -

{у = 4,5 - х

{4х + 3 · (4,5 - х) = 15

4х + 13,5 - 3х = 15

4х - 3х = 15 - 13,5

х = 1,5 (грн.) - цена карандаша

у = 4,5 - 1,5 = 3 (грн.) - цена ручки

Відповідь: 1,5 грн. - ціна олівця; 3 грн. - ціна ручки.