Двоє робітників, працюючи разом, можуть виконати замовлення за 15 днів. Вони пропрацювали разом 7

днів, і один із них захворів. Тоді другий робітник закінчив виконувати замовлення через 16 днів, працюючи один. За скільки днів кожен робітник може виконати це замовлення, працюючи самостійно?

Ответы на вопрос

Отвечает Иринка Иринка.

Відповідь:

Для виконання замовлення кожному з робітників працюючи самостійно потрібно 30 днів.

Пояснення:

1) Двоє робітників, працюючи разом, можуть виконати замовлення за 15 днів. Таким чином вони у двох виконують за один день 1/15 частину від усього замовлення.

2) Вони пропрацювали разом 7 днів, і один із них захворів. За ці 7 днів вони виконали 7 × 1/15 = 7/15 частину від усього замовлення. Їм залишилось виконати 1 - 7/15 = 15/15 - 7/15 = 8/15 частину від усього замовлення.

3) Другий робітник, працюючи один закінчив виконувати замовлення через 16 днів. Позначимо як Х - кількість днів, які потрібні другому робітникові щоб виконати це замовлення, працюючи самостійно. Таким чином другий робітник, працюючи один виконує за один день 1/Х частину від усього замовлення. Працюючи 16 днів він виконав 16/Х частину від усього замовлення, що відповідає 8/15 частині від усього замовлення.

16/Х = 8/15

Х = 15 × 16/8 = 30 днів - потрібні другому робітникові щоб виконати це замовлення, працюючи самостійно.

4) Позначимо як У - кількість днів, які потрібні першому робітникові щоб виконати це замовлення, працюючи самостійно. Віднімемо від продуктивності праці двох робітників ( 1/15 ) продуктивність праці другого робітника ( 1/30 ), та отримаємо продуктивність праці першого робітника ( 1/У ).

1/У = 1/15 - 1/30 = 2/30 - 1/30 = 1/30

1 / ( 1/30 ) = 30 днів - потрібні першому робітникові щоб виконати це замовлення, працюючи самостійно.