Доведи  тотожності: а) 2(а – b – 1) – (a + b – 1) –

(a – b + 1) = –2(b + 1); б) 1 – х – (1 – (1 – (1 – х))) = 0.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кожушко Стас.

Ответ:

A) Розгортаємо дужки:

2(a - b - 1) - (a + b - 1) - (a - b + 1) = -2(b + 1)

2a - 2b - 2 - a - b + 1 - a + b - 1 = -2b - 2

(2a - a - a) + (-2b - b + b) + (-2 - 1 + 1) = -2b - 2

-a -2 = -2b - 2

-a = -2b

a = 2b

б) Розгортаємо дужки:

1 - x - (1 - (1 - (1 - x))) = 0

1 - x - (1 - 1 + (1 - x)) = 0

1 - x - (0 + 1 - x) = 0

1 - x - (1 - x) = 0

1 - x - 1 + x = 0

1 - 1 = 0

0 = 0

В обох випадках отримали вірну тотожність.