№3. Розв’язати задачу: Число 800 спочатку зменшили на 10%, а потім збільшили на 10%. Чи змінилось

початкове число? Якщо так, то збільшилось чи зменшилось і на скільки відсотків?

Ответы на вопрос

Отвечает Ивановская Яна.

Відповідь:

Давайте розглянемо, як змінюється число 800 після кожної операції.

Спочатку зменшили число на 10%. Це означає, що віднімаємо 10% від 800:

800 - (10% * 800) = 800 - 0.1 * 800 = 800 - 80 = 720.

Потім збільшили отримане число на 10%. Це означає, що додаємо 10% до 720:

720 + (10% * 720) = 720 + 0.1 * 720 = 720 + 72 = 792.

Таким чином, початкове число 800 спочатку зменшили на 10%, а потім збільшили на 10%, і результатом цих операцій є число 792. Отже, початкове число змінилося і зменшилося на 8% (800 - 792 = 8) після обох операцій.

Пояснення: