Катер проплив 45 км за течією річки і 28 км проти течії річки,витративши на ввесь шлях 4

години.Знайти швидкість течії,якщо власна швидкість катера 18км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Хакимов Дмитрий.
Нехай швидкість течії х км\год, тоді швидкість човна за течією 18+х км\год, проти течії 18-х км\год.

45\(18+х) + 28\(18-х) = 4

45(18-х) + 28(18+х) = 4(324-х²)
810-45х+504+28х-1296+4х²=0
4х²-17х+18=0
х=2.
Відповідь: 2 км\год.