У рівнобедреному трикутнику висота, проведена до бічної сторони, дорівнює 6 сантиметрів і ділить її

на дві частини, одна з яких, прилегла до вершини рівнобедреного трикутника, дорівнює 8 сантиметрів. Знайдіть основу трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Дима.
Дивись. Висота це перпендикуляр, який утворює кут 90°, тобто якщо ∆ABC, висота H проведена на сторону BC, тоді ABH - прямокутний ∆. Нам відома висота(це катет 6 см) і другий катет(бічна сторона 8 см)
Отже, щоб найти AB використовуємо теорему Піфагора.
AB=√BH²+AH²(корінь загальний)
AB=√8²+6²=√100=10
Отже сторона AB = 10, а так як AB=BC, то HС=2
Розглядаєм трикутник AHC, це також прямокутний ∆. AH i HC - катети(6 і 2 см відповідно)
AC - гіпотенуза. Використовуєм теорему Піфагора
AC = √AH² + HC² =√6²+4²=√40=2√10 - основа