Кількість десятків двоцифрового числа вдвічі менше від кількості одиниць Якщо ці числа поміняти

місцями то отримане число буде більше даного на 27 знайдіть дане число. Допоможіть розвязати!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Митрюхина Полина.

Нехай х - кількість десятків, тоді 2х - кількість одиниць. 10х + 2х = 12х - перше двоцифрове число, а 20х + х = 21х - друге двоцифрове число, яке більше за дане на 27, тобто 21х - 12х = 27.

9х = 27;

х = 3.

Отже дане число має 3 десятки і 2·3 = 6 одиниць, тобто це 36.

Відповідь: 36