Число десятків двоцифрового числа втричі більше від числа одиниць. якщо цифри цього числа поміняти

місцями, то дістанемо число, яке менше від шуканого на 36. знайдіть число. Розв'язати рівнянням ДАЮ 20 БАЛІВ

Ответы на вопрос

Отвечает Баранов Игорь.

Двузначное число, записанное цифрами x  и y :

\overline{xy}=10x+y

Если цифры этого числа поменять местами, то получим число

\overline{yx}=10y+x

Это число  менше від шуканого на 36.

10x+y > 10y+x  на 36

По условию число десятков двузначного числа втрое больше числа единиц, значит   x=3y

Тогда

10\cdot (3y)+y > 10y+3y     на 36

Уравнение:

10\cdot (3y)+y = 10y+3y+36

18y=36\\\\y=2

x=3y=3\cdot 2=6

О т в е т. 62

В самом деле:

62-26=36