Два трактори, працюючи разом, зорали поле за 2 дні. За скільки днів може зорати поле кожен трактор,

працюючи окремо, якщо один з них може зробити це на 3 дні швидше, ніж інший?

Ответы на вопрос

Отвечает Железногорск Финам.

Щоб вирішити цю проблему, ми можемо скласти рівняння за формулою:

робота = швидкість x час

Нехай x - це час у днях, який повільніший трактор витрачає на оранку поля, а x-3 - час у днях, який швидший трактор витрачає на оранку поля.

Ми знаємо, що два трактори, працюючи разом, можуть зорати поле за 2 дні, тому ми можемо скласти рівняння:

робота = (x) + (x-3) = 2

Розв'язуючи для x, отримуємо:

x + x-3 = 2

2x = 5

x = 5/2

Отже, повільнішому трактору знадобиться 5/2 = 2,5 дні, щоб зорати поле, працюючи поодинці.

Швидший трактор може зорати поле за x-3 = 2,5-3 = -0,5 днів.

Це неможливо, один трактор може зробити це за 2,5 дні, а інший може зробити це за менший час, наприклад, за 2,1 дні або 2 дні, але не за від'ємний час.