Знайдіть суму перших 7 членів арифметичної прогресії (an) якщо a1=-15 d=5


Ответы на вопрос

Отвечает Узгенжанов Умарбек.

\tt\displaystyle S = \frac{2a_1 + (n - 1)\cdot d}{2} ~~~~~~~~\bigg | ~~where~~~n= 7\\\\\\S = \frac{2\cdot (-15) + (7 - 1)\cdot d}{2}=\frac{-30 + 6\cdot 5}{2}=\frac{0}{6}=0

Действительно, проверим:

aₙ = a₁ + (n - 1) · d

a₂ = -15 + 5 = -10

a₃ = -15 + 10 = -5

a₄ = -15 + 15 = 0

a₅ = -15 + 20 = 5

a₆ = -15 + 25 = 10

a₇ = -15 + 30 = 15

a₁ + a₂ + ... + a₇ = -15 + (-10) + ... + 10 + 15 = 0

Ответ

0