Обчисліть суму перших n членів геометричної прогресії (bn), якщо b1=3, b3=12, n=5


Ответы на вопрос

Отвечает Баранов Егор.

b₁ = 3       b₃ =12       n = 5

b₃ =b₁ * q²

q² = b₃ : b₁ = 12 : 3 = 4

q₁ = - 2      q₂ = 2

1)S'_{5} =\frac{b_{1}(q^{5}-1)}{q-1} =\frac{3((-2)^{5}-1) }{-2-1}=\frac{3*(-33)}{-3}=33\\\\2)S''_{5}=\frac{3(2^{5}-1) }{2-1}=\frac{3*31}{1}=93