Човен подолав 72 км проти течії і повернувся назад витративши на поїздку 5год, а швидкість течії

6км ЗНАЙТИ ВЛАСНУ ШВИДКІСТЬ ЧОВНА!!!ПОВНЕ ПОЯСНЕННЯ ЗАДАЧІ!!!!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Зверев Кирилл.

х км/год - власна швидкість човна

х - 6 км/год - швидкість човна проти течії

х + 6 км/год - швидкість човна за течією

72/(х - 6) год - час руху проти течії

72/(х + 6) год - час руху за течією

Складаємо рівняння:

72/(х - 6) + 72/(х + 6) = 5|·(x - 6)(x + 6), де x ≠ ±6;

72(x + 6) + 72(x - 6) = 5·(x - 6)(x + 6);

72x + 72·6 + 72x - 72·6 = 5·(x² - 36);

144x = 5x² - 180;

5x² - 144x - 180 = 0;

D = 144² + 4·5·180 = 16(9·144 + 5·45) = 16·9(144+25) = 16·9·169;

√D = 4·3·13 = 156;

x₁ = (144 + 156)/10 = 30; x₂ = (144 - 156)/10 = -1.2 - не задовольняє умову задачі.

Отже власна швидкість катера дорівнює 30 км/год.