Сума n перших членів арифметичної прогресії обчислюється за формулою Sn=6n-n^2. Знайдіть: 1)

різницю цієї прогресії 2)скільки членів цієї прогресії, починаючи з першого необхідно щоб сума була найбільшою. Дайте решение детально

Ответы на вопрос

Отвечает Чермных Дана.

Ответ:

Объяснение:

Sn=6n-n²

1) S₂=6*2-2²=12-4=8   ⇒

S₂=(a₁+a₂)*2/2=a₁+a₁+d=2a₁+d=8.

S₃=6*3-3²=18-9=9

S₃=(a₁+a₃)*3/2=(a₁+a₁+2d)*3/2=(2*a₁+2d)*3/2=2*(a₁+d)*3/2=3*(a₁+d)=9.

{2a₁+d=8  |÷2       {a₁+0,5d=4

{3*(a₁+d)=9 |÷3     {a₁+d=3

Вычитаем из второго уравнения первое:

0,5d=-1  |×2

d=-2.

2) Sn'=(6n-n²)'=6-2n=0

6-2n=0

2n=6  |÷2

n=3.