У рівнянні х^2+2ах-6=0 сума коренів х1+х2=3 1)знайти а 2) знайти х1^2 + x2^2


Ответы на вопрос

Отвечает Рахметов Шокан.

x^{2} + 2ax - 6 = 0

1) Згідно з теоремою Вієта, сума коренів зведеного квадратного рівняння дорівнює другому коефіцієнту, узятому з протилежним знаком, тобто

x_{1} + x_{2} = -2a

Але в умові задачі сказано, що x_{1} + x_{2} = 3.

Отже, -2a = 3, звідки a = -\dfrac{3}{2}

2) Також, згідно з теоремою Вієта, добуток коренів зведеного квадратного рівняння дорівнює вільному (третьому) коефіцієнту, тобто

x_{1} \cdot x_{2} = -6

Скористаємося формулою квадрата суми. Маємо:

(x_{1} + x_{2})^{2} = x_{1}^{2} + x_{2}^{2} + 2x_{1}x_{2}

Підставимо в задану формулу значення x_{1} + x_{2} = 3 та x_{1}x_{2} =-6

3^{2} = x_{1}^{2} + x_{2}^{2} + 2 \cdot (-6)\\9 = x_{1}^{2} + x_{2}^{2} - 12\\x_{1}^{2} + x_{2}^{2} = 21

Відповідь: 1) a = -\dfrac{3}{2}; 2) x_{1}^{2} + x_{2}^{2} = 21.