Подайте рівняння 6х (3 – х ) – 7 – 2х = 2 у вигляді ах2 + bх + с = 0. Допоможіть будь ласка


Ответы на вопрос

Отвечает Турбина Аня.

Для початку розкриємо дужки.

6х(3-х)-7-2х=2

18х-6х²-7-2х=2

Зведемо подібні члени.

16х-6х²-7=2

Перенесемо двійку у іншу частину рівняння.

16х-6х²-7-2=0

Знов зведемо подібні члени.

16х-6х²-9=0

Запишемо у стандартному вигляді.

-6х²+16х-9=0

Помножимо все рівняння на (-1)

Відповідь: х² - 16х + 9 = 0, де а=(6), b=(-16), c =(9)

Отвечает Решетник Артём.

Данное уравнение не получится преобразоваться как ax^{2}\bold{+}bx\bold{+}c=0. Только если -ax^{2}+bx\bold{-}c=0 или ax^{2}\bold{-}bx+c=0

6x(3-x)-7-2x=2\\18x-6x^{2}-7-2x-2=0\\16x-6x^{2}-9=0\\-6x^{2}+16x-9=0\\6x^{2}-16x+9=0

Решение:

D=-16^{2} - 4\cdot 6\cdot 9 = 256 - 216 = 40 \;\;\;\;\;\;\;\;\; \sqrt{40} = \sqrt{10\cdot4} = \sqrt{10}\cdot\sqrt{4}=2\sqrt{10}

x_{1}=\dfrac{16+2\sqrt{10}}{12} = \dfrac{8+\sqrt{10}}{6}\\\\x_{2}=\dfrac{16-2\sqrt{10}}{12}=\dfrac{8-\sqrt{10}}{6}