Срочно, ДАЮ 50 БАЛЛОВ!!! знайдіть кількість n членів геометричної прогресії в якій b1=3/2, bn=768,

Sn=1534,5

Ответы на вопрос

Отвечает Вешнякова Мария.

b_{1}=\frac{3}{2}\\\\b_{n}=768\\\\S_{n}=1534,5\\\\S_{n}=\frac{b_{n}q-b_{1}}{q-1}\\\\1534,5=\frac{768q-1,5}{q-1}\\\\1534,5q-1534,5=768q-1,5\\\\766,5q=1,533\\\\q=2\\\\b_{n} =b_{1}*q^{n-1}\\\\q^{n-1} =\frac{b_{n}}{b_{1}}=\frac{768}{1,5}=512\\\\2^{n-1}=2^{9}\\\\n-1=9\\\\n=10