Поможіть... Купили 18 олівців по 4 і по 5 грн, заплативши за всю покупку 80грн. Скільки купили

олівців кожного виду???

Ответы на вопрос

Отвечает Merezhko Ira.

Ответ:

Купили 10 олівців по 4грн і 8 олівців по 5 грн.

Объяснение: Нехай х - олівці по 4 грн, у - олівці по 5 грн. Тоді складемо систему рівнянь:

{4х + 5у = 80,

{х + у = 18,

х = 18 - у,

4 * (18 - у) + 5у = 80,

72 - 4у + 5у = 80,

у = 80 - 72,

у = 8,

х = 18 - у,

х = 18 - 8,

х = 10.