Відомо, що корені квадратного рівняння х2-4х+р=0 задовольняють умову 2х1+х2=1. Знайти корені

рівняння та значення р. Помогите пж. Контрольная на время.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Вероника.

x^{2} -4x+p=0\\\\-\left \{ {{2x_{1}+x_{2}=1} \atop {x_{1}+x_{2}=4}} \right.\\ -------\\x_{1}=-3\\\\x_{2}=4-x_{1}=4-(-3)=7\\\\p=x_{1}*x_{2}=-3*7=-21\\\\Otvet:\boxed{x_{1}=-3;x_{2}=7;p=-21}