Відстань між двома базами відпочинку дорівнює 140 км. Цю відстань катер проходить за течією річки

за 5 год, а проти течії — за 7 год. Знайди власну швидкість катера і швидкість течії річки.

Ответы на вопрос

Отвечает Малая Леся.

Ответ:

Скорость течения - 4 км/ч, скорость катера - 28 км/ч

Объяснение:

x - скорость катера,

y - скорость течения,

5 ( x + y) = 140

x + y = 28

y = 28 - x

7 ( x - y) = 140

7 ( 2x - 28) = 140

2x - 28 = 20

2x = 48

x = 24(км/ч)

28 - 24 = 4 (км/ч)

Отвечает Спартак Дмитрий.

Відповідь:

Власна швидкість катера 24 км/год., швидкість течії 4 км/год.

Пояснення:

х - власна швидкість катера

у - швидкість течії

(х + у) - швид. за течією

(х - у) - швид. проти течії

Складемо систему рівнянь

140/(х + у) = 5

140/(х - у) = 7

5*(х + у) = 140

7*(х - у) = 140

х + у = 28

х - у = 20

Розв'язуємо систему методом додавання

2*х = 48

х = 24 км/год.

у = 28 - 24 = 4 км/год.