За 6 наборів олівців і 5 циркулів заплатили 144 грн, скільки коштує 1 набір олівців і 1 циркуль,

якщо 3 набори олівців дорожчі за 1 циркуль на 30 гривень

Ответы на вопрос

Отвечает Максимова Влада.

Ответ: система рівнянь

Составим систему уравнений:

6к + 5ц = 144

3к - 1ц = 30; ц=3к-30

6к + 5(3к-30)=144

ц=3к-30

6к-150+15к=144

ц=3к-30

21к=294

ц=3к-30

к=14

ц=12

Відповідь: 14 грн, 12 грн.