За 3 м сукна и 4м бавовняної тканини заплатили 58 грн. Скільки коштує 1 м сукна и 1 м бавовняної

тканини окремо, если за 7 м сукна й 2 м бавовняної тканини заплатили 128 грн?За 3 м сукна и 4м бавовняної тканини заплатили 58 грн. Скільки коштує 1 м сукна и 1 м бавовняної тканини окремо, если за 7 м сукна й 2 м бавовняної тканини заплатили 128 грн?За 3 м сукна и 4м бавовняної тканини заплатили 58 грн. Скільки коштує 1 м сукна и 1 м бавовняної тканини окремо, если за 7 м сукна й 2 м бавовняної тканини заплатили 128 грн? СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Низамова Лилианна.

Відповідь:

Ціна сукна - 18 грн за 1м

Ціна бавовняної тканини - 1грн за 1м

Пояснення:

Позначимо ціну метра сукна Х, а ціну метра бавовняної тканини Y. І запишемо систему рівнянь:

\left \{ {{3x+4y=58} \atop {7x+2y=128}} \right.

з другого рівняння у

2y=128-7x\\y=64-3,5x

Підставимо у перше і розв"яжемо

3x+4(64-3,5x)=58\\3x+256-14x=58\\-11x=-198\\x=18

Метр сукна коштує 18 грн. Занйдемо ціну метра бавовняної тканини, підставивши значення Х в будь-яке із рівняннь:

7x+2y=128\\7*18+2y=128\\126+2y=128\\2y=128-126\\2y=2\\y=1

Метр бавовняної тканини коштує 1 грн