дне з двох натуральних чисел на 3 більше за друге. Знайдіть ці числа, якщо сума обернених їм чисел

дорівнює (Результат впишіть в поле для відповіді.

Ответы на вопрос

Отвечает Фролова Арина.

Ответ:

Эти числа 5 и 8

Объяснение:

х - первое число

х + 3 - второе число

40x + 3 · 40 + 40x = 13x(x + 3)

80x + 120 = 13x² + 39x

13x² - 41x - 120 = 0

D = 41² + 4 · 13 · 120 = 7921

√D = 89

x₁ = (41 - 89)/26 = -48/26 < 0, поэтому не подходит

х₂ = (41 + 89)/26 = 5

х + 3 = 5 + 3 = 8