На клумбі висадили рядами 120 кущів троянд з однаковою кількістю кущів в кожному ряду. Виявилося,

що кількисть рядів на 14 менша за кількість кущів у кожному ряді. Скільки висадили рядів троянд? узимку в першому ряду знайшли ушкоджень 15% кущів троянд. скільки кущів троянд у першому ряді перезимували неушкодженими? НУЖНО СРОЧНО!(

Ответы на вопрос

Отвечает Хворостова Виктория.

Ответ:

7 рядів

17 кущів перезимував неушкодженим

Объяснение:

1) Нехай кількість кущів у ряду х (x>0), тоді кількість рядів за умовою х-14. Всього маємо х(х-14) кущів, або 120. Маємо рівняння:

x(x-14)=120

x²-14x=120

x²-14x-120=0

D=196-4⋅1⋅(-120)=196+480=676=26^{2}

x1= -6  - не удовлетворяет условие x>0

x2=20 - кущів у ряду

1) 20-14 = 7 рядів

2) Ушкоджень зазнали 15%⋅20:100%=3 кущі. Тоді 20-3=17 кущів перезимував неушкодженим.