СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА!!!! ДАМ 40БАЛОВ!!!!!!!!!!! Знайдіть сьомий член та суму перших шістнадцяти членів

арифметичної прогресії (аn), якщо а1 = 12, d = -3

Ответы на вопрос

Отвечает Скрябина Елизавета.

Ответ: a₇=-6     S₁₆=-168.

Объяснение:

a_{1}=12;d=-3;a_{7}=?;S_{16}   =?\\a_{7} =12+6*(-3)=12-18=-6.\\a_{16}=12+15*(-3)=12-45=-33.\\  S_{16}= \frac{12+(-33)}{2} *16=\frac{12-33}{2} *16=-21*8=-168.