Члени геометричної прогресії – натуральні числа. Третій член дорівнює кубу першого. Сума першого і

третього членів у 5 разів більша від першого члену. Знайдіть цю прогресію і суму п’яти її членів.

Ответы на вопрос

Отвечает Матвеева Вероника.

Ответ:

Объяснение:

b3= (b1)³

b1+b3=5b1

b3=4b1

(b1)³=4b1

b1²=4

поскольку прогрессия из натуральных чисел, то b1=2

b3=8

b3=b1*q²=8

q²=4

q=2, прогрессия неубывающая

S5= 2*(32-1)/(2-1)= 62