Марійка і Оленка народились у  квітні. Їхні  дати народження становлять послідовні числа.

Якщо дати народження піднести до квадрата і додати, то одержимо кількість днів звичайного року, тобто 365.  Дізнайтесь, якого числа відзначають свій день народження Марійка і Оленка. ​поможіть

Ответы на вопрос

Отвечает Кравчук Тимофей.

Ответ:

13 квітня 14 квітня

Объяснение:

Нехай день народження Марійки х, тоді д.н. Оленки (х+1), за умовою, бо числа послідовні. Тоді складемо рівняння:

x^{2}+(x+1)^{2}=365

x^{2}+x^{2}+2x+1=365

2x^{2}+2x-364=0

x^{2}+x-182=0 по теоремі Вієта

х1=13 х2=-14 х2 не підходить, отже д.н.Марійки 13.04, д.н.Оленки 13+1=14 т.б.14.04