Моторний човен за 3 години руху проти течії річки та 2.5 години за течією проходить 98 км, знайсти

власну швидкість човна та швидкість течії, якщо за 5 год руху за течією він проходить на 36км більше ніж за 4 години проти течії річки. РЕШИТЬ НАДО СИСТЕМОЮ РІВНЯНЬ! ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА! СРОЧНО УМАЛЯЮ!

Ответы на вопрос

Отвечает Барышникова Лера.

Ответ:

на фото

Объяснение:


Отвечает Зайцев Ярослав.

Ответ:

2 км/год - швидкість течії, 18 км/год - швидкість човна.

Объяснение:

Нехай власна швидкість човна х ,а швидкість течії у.Тоді за умовою задачі складаєм систему рівнянь:

3(х-у)+2,5(х+у)=98

5(х+у)-4(х-у)=36

3х-3у+2,5х+2,5у=98

5х+5у-4х+4у=36

5,5х-0,5у=98

х+9у=36

х=36-9у

5,5(36-9у)-0,5у=98

198-49,5у-0,5у=98

-50у=98-198

-50у= -100

у= -100:(-50)

у=2 км/год - швидкість течії,

х=36-9*2=18 км/год - швидкість човна.