У геометричній прогресії (bn) : b1=8 ; g=3 ; n=9. Знайти bn та Sn. Допоможуть будь ласка!


Ответы на вопрос

Отвечает Карасев Андрей.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

b1=8 ; q=3 ; n=9.  

bn -?  

Sn -?

Знайдемо дев*ятий член геометричної прогресії так як n=9

bn  =  b1*q^n−1

b9  =  8*3^8  =8 * 17496= 52488

Знаходимо суму дев*яти членів геометричної прогресії

Sn  =(bnq−b1)/q-1

S9  =(52488*3-8)/3-1 = 157456/2=78728