ПОЖАЛУЙСТА ВОПРОС ЖИЗНИ И СМЕРТИ ДАЙТЕ ОТВЕТ ИЗВИНЯЙТЕ ЧТО ТАК МАЛО БАЛОВ Розв’язання завдання 8

повинно мати розгорнутий запис рішення з обґрунтуванням кожного етапу. Завдання оцінюється трьома балами. 8. Сума першого і другого членів арифметичної прогресії a_1+a_2= (9 ЦІЛИХ)( 2/3 ДРОБ) , а a_1-d= (5 ЦІЛИХ) (1/3 ДРОБ) . Знайти третій член і номер члена, який дорівнює –191.

Ответы на вопрос

Отвечает Крюкова Анна.

Ответ:

a3 = 4 1/3

n  = 589

Объяснение:

a1 + a2 = a1 + (a1 + d) = 2a1 + d =  9 2/3 = 29/3

a1 - d = 5 1/3 = 16/3

Сложим эти 2 равенства:

3a1 + d - d = 3a1 = 29/3 + 16/3 = 45/3 = 15

a1 = 15/3 = 5

a1 - d = 16/3

d = a1 - 16/3 = 5 - 16/3 = 15/3 - 16/3 = -1/3

a3 = a1 + 2d = 5 - 2/3 = 4 1/3

aₙ = -191

a1 + (n-1)*d = -191

n-1 = (191 - a1)/d = (-191 - 5) / (-1/3) = (-196) / (-1/3) = 196*3 = 588

n = 588 +1  = 589