Арифметична прогресія задана третім і сьомим її членом А3=5, А7=13. Знайти перший член прогресії та

суму десяти​

Ответы на вопрос

Отвечает Суворова Катя.

Ответ:

Объяснение:

an=a₁+(n-1)d

Sn=(2a₁+(n-1)d)n/2

a₃=a₁+2d=5

a₇=a₁+6d=17

a₁+2d=5

a₁+6d=13

вычтем из второго уравнения первое

4d=8 ; d=8/4=2

a₁+2d=5 ; a₁=5-2d=5-2*2=5-4=1

S₁₀=(2+9*2)10/2=100

a₁=1 ; S₁₀=100