Знайдіть точки перетину з осями y=x^2-2x-3​


Ответы на вопрос

Отвечает Федосейкина Диана.

Точка перетину з віссю абцис (х) буде тоді, коли у дорівнює 0.

Тому:

(це квадратне рівняння (ax²+bx+c=0 його формула), вирішуємо через дискримінант( формула якого : D:b²-4ac)

D: (-2)² - 4*1*(-3) = 4+12 = 16

Тепер знаходимо х за формулами:

х1= (-b + √D)/2a

х1= (-b + √D)/2aх2 = (-b - √D)/2a:

х1 = (2 + √16)/2*1 = 6/2 = 3

x2 = (2 - √16)/2*1 = (2-4)/2 = -2/2 = -1

Координати точок перетину з віссю абцис: (3;0) і (-1;0)

Точка перетину з віссю ординат (у) буде тоді, коли х дорівнює 0.

Тому:

у = 0²- 2*0 - 3 = 0-0-3 = -3

Координата точки перетину з віссю ординат: (0;-3)