Знайти область визначення функції у= 2/√10х+9 + √12-5х​


Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Полина.

Объяснение:

Областю визначення називають множину значень аргументу х, при яких існує значенняу.

Якщо функція містить корінь парного степеня, то в такому випадку областю визначення будуть точки x,при якому підкоренева функція приймає невід'ємні значення, тобто розв'язки нерівності f(x)>=0.

Якщо корінь міститься в знаменнику, то область визначення визначаємо із строгої нівності f(x)>0

10x + 9 > 0 \\ 10x >  - 9 \\ x >  -  \frac{9}{10}

12 - 5x \geqslant 0 \\  - 5x \geqslant  - 12 \\ \\  x \leqslant  \frac{12}{5}  \\ \\  x \leqslant 2 \frac{2}{5}

х є

( -  \frac{9}{10} ; 2 \frac{2}{5} ]