Знайдіть суму десяти перших членів арифметичної прогресії, якщо її перший член дорівнює 5, а сьомий

дорівнює 23.

Ответы на вопрос

Отвечает Филимонова Ангелина.

Ответ:

185

Объяснение:

a₁ = 5

a₇ = 23

S₁₀ -  ?

S=(a₁+a₁+d(n-1)) * n/2=(2a₁+d(n-1))*n/2

6d=18;  d=3.

a₁₀ = a₁ + 9d = 5 + 9*3 = 32

S₁₀=(a₁+a₁₀*10)/2=((5+32)*10)/2=185

Отвечает Білан Софія.

sn=(a₁+an)*n/2

a₁=5

a₇=a₁+6d=23; d=(23-5)/6=3

a₁₀=a₁+9d=5+9*3=32

s₁₀=(a₁+a₁₀)*n/2=(5+32)*10/2=185

Ответ 185