Знайдіть перший член арифметичної прогресії,якщо а5+а11=-0,2 і а4+а10=2,6


Ответы на вопрос

Отвечает Токарев Стас.

Ответ:

9,7

Объяснение:

Формула n-го члена aₙ=a₁+(n-1)d

Система уравнений:

a₅+a₁₁=-0,2

a₄+a₁₀=2,6

1) a₅+a₁₁=-0,2

a₁+4d+a₁+10d=-0,2

2a₁+14d=-0,2

2) a₄+a₁₀=2,6

a₁+3d+a₁+9d=2,6

2a₁+12d=2,6

2a₁+12d-2a₁-14d=2,6+0,2

-2d=2,8

d=-28/20=-7/5

2a₁+12·(-7/5)=2,6                               |2

a₁=1,3+8,4

a₁=9,7