№4 (2б). Послідовність (a n )- арифметична прогресія. Знайти суму перших 16 членів прогресії, якщо

a_{6} = 27 , a_{11} = 47

Ответы на вопрос

Отвечает Цепелев Ярослав.
Відповідь:
S16=592
Пояснення:
Розв'язую через систему, тому потрібно виділяти пари виразів фігурними дужками
an=a1+d(n-1)

а6=а1+5d
a11=a1+10d

a1+5d=27
a1+10d=47

5d=20
a1+5d=27

d=4
a1+5*4=27

d=4
a1=7

Sn=(2a1+d(n-1))/2*n

S16=(2*7+4*15)/2*16=(14+60)*8=74*8=592