за 11 зошитів і 8 ручок заплатили 98 грн. Скільки коштує зошит і скільки одна ручка, якщо 5 зошитів

дорожчі за 4 ручки на 14 грн?​

Ответы на вопрос

Отвечает Лебедева Ангелина.

Ответ:

Объяснение:

Нехай зошит коштує - х грн, ручка - у грн. Складемо систему рівнянь

{11х + 8у = 98

{5х - 4у = 14  | * 2

{11х + 8у = 98

{10х - 8у = 28

Складемо обидва рівняння

21х = 126

х= 126 : 21

х= 6 грн коштує зошит

Підставимо х = 6 в перше рівняння

11 * 6 + 8у = 98

66 + 8у = 98

8у = 98 - 66

8у = 32

у= 32 : 8

у= 4 грн коштує ручка