За 6 зошитів і 5 ручок разом заплатили 82 грн. Скільки коштує одна ручка і скільки - один олівець,

якщо 4 зошити дорожчі за 3 ручки на 23грн.? Помогите пожалуйста Відповідь: зошит- грн., ручка- . грн.

Ответы на вопрос

Отвечает Федорова Кристина.

Ответ:

Позначимо ціну однієї ручки як "х", а ціну одного олівця як "у".

За 6 зошитів і 5 ручок разом заплатили 82 грн:

6з + 5х = 82 (1)

4 зошити дорожчі за 3 ручки на 23 грн:

4з = 3х + 23 (2)

Ми можемо використати (2), щоб виразити "з" через "х":

з = (3х + 23)/4

Теперішнє значення "з" можна підставити в (1):

6((3х + 23)/4) + 5х = 82

Можна спростити і отримати рівняння:

9х + 69 = 164

9х = 95

х = 10.55

Отже, одна ручка коштує 10.55 грн. Щоб знайти ціну одного олівця, підставимо значення "х" в (2):

4з = 3(10.55) + 23

4з = 56.65

з = 14.16

Отже, один зошит коштує 14.16 грн, а один олівець коштує "у" = (82 - 6(14.16))/3 = 7.86 грн.

Отже, відповідь: один зошит - 14.16 грн, одна ручка - 10.55 грн, один олівець - 7.86 грн.