Відомо що х² + 81/х² = 118. Знайдіть значення виразу х-9/х Бажано з поясненням


Ответы на вопрос

Отвечает Умеров Ибрам.

Відповідь:     ± 10 .  

Пояснення:

         х² + 81/х² = 118.

   ( х - 9/х )² = x² - 2x * 9/x + 81/x² = ( х² + 81/х² ) - 18 = 118 - 18 = 100 ;

   ( х - 9/х )² = 100 ;

     х - 9/х  = ± √100 ;

      х - 9/х  = ± 10 .

  В  -  дь :   ± 10 .