Мати старша від свого сина у 3 рази . Якби мати була на рiк молодша , то була б старша від доньки в

4 рази . Скільки років матері , сину і доні , якщо донька на 4 роки молодша від сина .​

Ответы на вопрос

Отвечает Бороздина Анастасия.

Ответ:

Вік матері - 45 років; вік сина - 15 років; вік доньки - 11 років.

Объяснение:

Позначимо вік матері як х, тоді вік сина буде х/3, а вік доньки буде х/3-4.

За другою умовою, якби мати була на рік молодша, то вона була б старшою від доньки в 4 рази. Таким чином, ми можемо скласти наступне рівняння віку:

х-1 = 4*(x/3-4)

Розв'язуючи це рівняння, ми знаходимо вік матері:

x-1 = 4*(x/3-4)

x-1 = 4x/3 - 16

4x/3 - x = 15

x = 45

Тому вік матері дорівнює 45 років.

Знаючи вік матері, ми можемо визначити вік сина та доньки:

Вік сина: x/3 = 45/3 = 15 років

Вік доньки: x/3 - 4 = 45/3 - 4 = 11 років

Отже, мати має 45 років, син - 15 років, а донька - 11 років.